top of page
kinezjologia masaż od serca, Masaż warszawa, Masaż Żoliborz, Fizjoterapia Warszawa, Fizjoterapia Żoliborz, Kinezjologia warszawa, Refleksologia Warszawa

Kinezjologia

Kinezjologia to łagodna metoda pracy z ciałem i energią, która za pomocą testu mięśniowego łączy ze sobą zdobycze medycyny akademickiej z tradycją dalekiego wschodu.
Poprzez testowanie mięśni wskaźnikowych dla wszystkich głównych meridianów ludzkiego ciała, możliwe jest poznanie ogólnej kondycji każdego narządu, rozróżniając poziom stresu na jaki są one narażone.
 
Dużą role w rozwoju metod kinezjologii grają dokonania Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, z których zaczerpnięte zostały praktyczne wykorzystania punktów akupunkturowych, prawo pięciu przemian, badanie tętna czy  wzajemne oddziaływania między meridianami.
 
Sesja terapeutyczna skupia się na wykorzystaniu  testu mięśniowego do zlokalizowania stresu uwięzionego w ciele, świadomości lub podświadomości by później usunąć go przy użyciu technik  kinezjologicznych jak między innymi  masaż punktów neurolimfatycznych, stymulacja miejsc  neuronaczyniowych i synchronizacja punktów akupunkturowych.
 
Poza ogólną oceną poziomu przepływu energii w organizmie i równoważenia go, możliwe jest również przeprowadzenie sesji ukierunkowanej na zlokalizowanie i usunięcie stresu stojącego na drodze do celu. Wykorzystywana do tego jest kinezjologiczna technika magazynowanie informacji, a przez to budowanie precyzyjnego kontekstu w którym  następuje wykonanie  priorytetowej korekcji.
 
Sesja kinezjologiczna może przybrać różną formę i jest to zależne od aktualnych potrzeb jednostki.
Terapia przeprowadzana jest na poziomie rozmowy, testowania priorytetowych aspektów, równoważenia 14 mięśni, lokalizowania i uwalniania stresu emocjonalnego, akupresury, masażu, sesji równoważenia stawu skroniopwożuchwowego, afirmacji, terapii kolorem, dźwiękiem i innych.
 
Każde z narzędzi służy przywróceniu naturalnego przepływu energii i umożliwienie  aktywacji naturalnych mechanizmów samouzdrawiania organizmu.
bottom of page