top of page
Masaż Lomi - Lomi masaż od serca, masaż lomi lomi warszawa, kinezjologia masaż od serca, Masaż warszawa, Masaż Żoliborz, Fizjoterapia Warszawa, Fizjoterapia Żoliborz, Kinezjologia warszawa, Refleksologia Warszawa

Lomi - Lomi Nui

Masaż Lomi - Lomi Nui to masaż pochodzący z wysp hawajskich zwany też hawaiki lub masażem troskliwych rąk. Wywodzi się ze starożytnych obrzędów wspierających ciało, psychikę i ducha. Był on początkowo wykonywany na kamiennym "ołtarzu" i trwał kilka dni co dawało szanse na głęboką przemianę wewnętrzną i zmianę perspektywy. W języku hawajskim „lomi lomi” znaczy dotyk delikatnej łapki kotka, a także pracę z ciałem i duszą człowieka poprzez ruchy ugniatania i uciskania. Natomiast słowo „nui” oznacza coś wyjątkowego. Powyższe doskonale opisują masaż hawajski. Sam zabieg obejmuje całe ciało, a ruchy masażysty są płynne, długie i delikatne.
Masaż hawajski oparty jest na hawajskiej filozofii życia, zwanej huna, w której ważna jest harmonia ciała, duszy oraz ducha. Celem masażu lomi lomi nui jest nie tylko rozluźnienie mięśni ciała, ale także usunięcie blokad we wnętrzu człowieka.
 
W samym zabiegu masażysta jest szamańskim mistrzem ceremonii, dla którego osoba poddająca się zabiegowi jest w centrum uwagi. Dba on o wszystkie detale i komfort. Zapewnia odpowiednią muzykę i dba o nastrój. W oryginalnej wersji hawajskiej masaż poprzedzany jest ceremonią tańca i śpiewu, aby wprowadzić odpowiednią atmosferę i harmonię. 
Jednym z najważniejszych dla hawajczyków elementów lomi - lomi jest intencja masażu. W intencji łączą się zarówno masażysta jak i osoba poddana masażowi. Może to być prośba o uzdrowienie, relaks, czy ułożenie ważnej życiowej kwestii.
Masaż zaczyna się od ciszy i skupieniu się na intencji. Po nich następuje ceremonia śpiewu i tańca. Dopiero po tym masażysta przechodzi do zabiegu ciała. Masaż przeprowadzany jest spokojnie z dużą ilością olejów przy łagodnej hawajskiej muzyce.
Cały rytuał trwa półtorej do 2 godzin, a po nim jest czas na imbryk delikatnych ziół i błogi relaks.
 
Masaż lomi - lomi oddziaływując głęboko na całe ciało relaksuje, wprowadza równowagę psychofizyczną, uzdrawia, regeneruje i harmonizuje układ nerwowy, mobilizuje krążenie krwi limfy i oczyszcza z produktów przemiany materii, zwiększa ruchomość stawów, rozluźnia mięśnie, pobudza tkankę podskróną do regulacji, oraz pomaga spalać tkankę tłuszczową i przywraca zdrowie skórze. 
Końcowym skutkiem zabiegu Lomi - Lomi Nui jest głęboki relaks, odstresowanie, wyciszenie i błogość utrzymujące się jeszcze długo po zabiegu. 
 
Masaż lomi lomi masaż od serca, masaż lomi lomi warszawa, kinezjologia masaż od serca, Masaż warszawa, Masaż Żoliborz, Fizjoterapia Warszawa, Fizjoterapia Żoliborz, Kinezjologia warszawa, Refleksologia Warszawa
bottom of page