top of page

Kinezjologia jako wsparcie leczeniaKinezjologia nie leczy, nie zastępuje psychoterapii, nie zastępuje leków i nie jest sposobem na wróżenie ani odkrywanie wiedzy tajemnej.


Test mięśniowy jest potężnym sprzymierzeńcem w powrocie do zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia, jednak ma swoje ograniczenia.


Kinezjologia w swoim działaniu pod wieloma względami przypomina akupunkturę, ponieważ podchodzi do zdrowia i dobrostanu przede wszystkim pod kątem redukcji stresu w przepływie energii, poprzez wyrównanie nadmiarów i niedoborów.

Zaawansowane techniki kinezjologiczne umożliwiają dodatkowo uzyskanie dokładnych informacji na temat stanu zdrowia oraz możliwych czynników wywołujących stres, jednak w żadnym wypadku nie zastępuje to profesjonalnej diagnozy lekarskiej ani badań laboratoryjnych.


Co więcej, to, co może okazać się istotne pod kątem energetycznym, wcale nie musi mieć potwierdzenia w fizycznej rzeczywistości.

Z tego powodu należy pamiętać, że intencją każdej sesji kinezjologicznej jest przede wszystkim wsparcie w osiągnięciu optymalnego stanu energetycznego na wszystkich poziomach.


Kiedy warto wybrać sesje kinezjologiczną?


Za każdym razem, gdy medycyna konwencjonalna rozkłada ręce, gdy mimo klasycznego leczenia stan zdrowia się nie poprawia, gdy problem nawraca mimo wielokrotnego zaleczenia, oraz w formie wsparcia dla tradycyjnych metod terapii, a także jako formę higieny energetycznej.


Wspaniałym połączeniem kinezjologii i medycyny konwencjonalnej jest psychoterapia i uwalnianie emocji.

Takie połączenie pozwala w kontrolowanych warunkach gabinetowych rozwikłać trudności psychologiczne oraz zrozumieć własne zachowanie i charakter, a następnie umożliwić rozproszenie stresu emocjonalnego przy pomocy metod kinezjologicznych.

W ten sposób postęp terapii potrafi być znacznie przyspieszony i łagodniejszy w przebiegu.


Kolejnym cudownym połączeniem różnych poziomów pracy jest tradycyjna fizjoterapia i energetyczne równoważenie narządów.

To szczególnie skuteczne podejście zawiera w sobie zalety spojrzenia holistycznego i specjalistycznego.

Przypadki, w których narząd ruchu i fizjologia są aktywizowane przez pracę manualną, z jednoczesnym wsparciem energetycznym oraz aktywnym organizowaniem ruchu wewnątrz ciała i pola energetycznego, dają potężny bodziec oraz zasoby, które organizm wykorzystuje do przywracania zdrowia.


Poza poważnymi dolegliwościami, z którymi na co dzień radzi sobie medycyna konwencjonalna, a kinezjologia wspiera, możemy wykorzystać te metody poprawy ogólnego funkcjonowania w życiu codziennym.


Jeśli towarzyszy nam napięcie, problem z przewodem pokarmowym, zmęczenie, problem z przemianą materii, nierównowaga nastroju, trudności w nauce, trudności w relacjach, problemy z lękiem, problemy z postawą, wysokie obciążenie sportowe lub problem z osiągnięciem założonego celu - warto rozważyć sesję kinezjologiczną.


Kinezjologia bazuje na teście mięśniowym, a test mięśniowy jest narzędziem do ujawniania stresu.


Kiedy więc warto wybrać się na sesję kinezjologii?

Za każdym razem, gdy mierzymy się ze stresem.

🤗💛

26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page