top of page

Kinezjologia - Narzędzie do zarządzania stresem

Zaktualizowano: 22 sty

Kinezjologia Energetyczna to nurt Medycyny Energetycznej, który jednocześnie czerpie pełnymi garściami z każdej dostępnej obecnie formy terapii, zarówno tradycyjnej, jak i konwencjonalnej.


Podstawowym narzędziem w Kinezjologii jest test mięśniowy, pozwalający na określenie obecności oraz poziomu stresu w ciele. Zasada działania jest banalnie prosta. Gdy stresu nie ma, odpowiedź mięśnia na test jest mocna. Gdy mięsień jest pod wpływem stresu, słabnie. Ta prosta, a jednocześnie rewolucyjna zależność, intuicyjnie znana jest ludzkości od wieków.


Historia Kinezjologii zaczęła się, gdy w latach 40. XX wieku małżeństwo fizjoterapeutów – Henry i Florence Kendall, opracowało system testowania mięśni i ich siły, aby przeprowadzać diagnostykę neurologiczną u pacjentów po wylewach, udarach i urazach kręgosłupa. Wiedzę o tym, jak wyizolować konkretne mięśnie w ruchu, wykorzystał później dr Goodheart, który w swoim przełomowym odkryciu połączył testy poszczególnych mięśni z meridianami, punktami akupunkturowymi i narządami.

W latach 60. kinezjologia stała się powszechnie stosowana przez lekarzy i terapeutów w USA, a w 1974 r. w Wielkiej Brytanii został założony International Kinesiology College kształcący lekarzy z całego świata.


Mniej więcej w tym samym czasie dr John Thie, opierając się na Kinezjologii Stosowanej, stworzonej przez dr Goodhearta, opracował Metodę Dotyk Dla Zdrowia (Touch For Health), której założeniem było wprowadzanie dostępnej, skutecznej i bezpiecznej formy wsparcia zdrowia dla każdego.


Jednym z najbardziej nowoczesnych obecnie kierunków jest Neuroenrgetyczna Kinezjologia, stworzona i rozwijana przez Hugo Tobara. Oprócz rewolucyjnych odkryć między powiązaniem mięśni z czakrami i narządami, opracował on dokładne adresy dla struktur mózgowych i fizjologicznych, a także sprecyzował równoważenia półkul mózgu i ścieżek neuronalnych dla zaburzeń nastroju i przyswajania nowych wzorców ruchowych.


Obecnie istnieje około 200 nurtów kinezjologii, które nieustannie są rozwijane, co jest możliwe właśnie dzięki testowi mięśniowemu, który okazał się być narzędziem umożliwiającym komunikację z ciałem i podświadomością, zawsze jednoznacznie określając obecność lub jej brak stresu w organizmie, doprowadzając w konsekwencji do zrównoważenia go i pozbycia się jego objawów.


Na sesje Kinezjologii Energetycznej, zapraszamy serdecznie do Masażu Od Serca. 🙌💛



13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

R.E.S.E.T. - Równoważenie stawu skroniowo-żuchwowego

Najbardziej ruchomy, niezbędny to przeżycia bo umożliwiający odżywianie się, regulujący orientacje płaszczyzn ciała, a do tego najczęściej używany staw w ludzkim organizmie. Staw skroniowo-żuchwowy je

Kinezjologia przy bólu karku i napięciu mięśni.

Czy praca energetyczna może wpłynąć na korekcje postawy? Jak kinezjologia podchodzi do bólu i typowo napięciowych problemów ciała? Dlaczego nie zawsze chodzi o rozluźnienie mięśnia masażem, gdy odczuw

Kinezjologia jako wsparcie leczenia

Kinezjologia nie leczy, nie zastępuje psychoterapii, nie zastępuje leków i nie jest sposobem na wróżenie ani odkrywanie wiedzy tajemnej. Test mięśniowy jest potężnym sprzymierzeńcem w powrocie do zdro

Comments


bottom of page