top of page

R.E.S.E.T. - Równoważenie stawu skroniowo-żuchwowego

Najbardziej ruchomy, niezbędny to przeżycia bo umożliwiający odżywianie się, regulujący orientacje płaszczyzn ciała, a do tego najczęściej używany staw w ludzkim organizmie.


Staw skroniowo-żuchwowy jest podatny na wiele czynników stresowych. Jego dysfunkcje mogą mieć początek w zdarzeniach zewnętrznych ale również mieć podłoże emocjonalne, nawykowe i mentalne. 


Praca manualna w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego przynosi wiele pozytywnych efektów zdrowotnych, medycyna energetyczna również znalazła swoją rolę w terapii tej nadrzędnie istotnej struktury ciała.


R.E.S.E.T.® (Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular joint) to niezwykle efektywna, delikatna i nieinwazyjna metoda energetycznego rozluźniania mięśni stawu skroniowo-żuchwowego. Jest to stosunkowo nowa technika oparta na kinergetyce, unikalnym połączeniu kinezjologii i terapeutycznej energii.


Metoda R.E.S.E.T.® nie tylko powoduje rozluźnienie mięśni, ale także często uwalnia zalegające, podświadome emocje, które mogą wpływać na efektywne funkcjonowanie organizmu. W większości przypadków sesje te prowadzą również do głębokiego odprężenia, korzystnie wpływając na całe ciało.

Zaleca się przeprowadzanie 4 sesji co 7 dni – dwie z otwartymi oczami i dwie z zamkniętymi. W niektórych przypadkach może być wskazana większa liczba sesji, podczas gdy czasami wystarczają już 2 spotkania.


Sesje mogą odbywać się w pozycji siedzącej lub leżącej. Przed sesją pacjentowi proponuje się wypicie niewielkiej ilości wody, a następnie delikatne otwieranie i zamykanie ust.


W jakich przypadkach R.E.S.E.T.® może przynieść ulgę?

- Zmęczenie chroniczne

- Napięte mięśnie

- Problemy z koncentracją

- Trudności w nauce

- Bóle głowy, karku, barków i krzyża

- Bóle miednicy, kolan, stawu skokowego i stopy

- Szczęka "strzelająca"

- Szumy w uszach

- Problemy trawienne

- Problemy z pęcherzem i nocne moczenie

- Uwolnienie od starych, podświadomych emocji

- Problemy po ekstrakcji zęba i po zabiegach ortodontycznych

- Zgrzytanie zębami

- Harmonizacja systemu meridianów

- Poprawa asymilacji wody, itp.


Metoda R.E.S.E.T.® stanowi rekomendowane uzupełnienie dla tradycyjnych metod medycyny, medycyny naturalnej i terapii psychologicznych. Wiele osób odczuwa korzystne efekty już po pierwszej sesji.


Zapraszamy serdecznie na sesje tej łagodnej metody jeśli dolegają państwu problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym lub ich konsekwencje. 


🤗💛

6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kinezjologia przy bólu karku i napięciu mięśni.

Czy praca energetyczna może wpłynąć na korekcje postawy? Jak kinezjologia podchodzi do bólu i typowo napięciowych problemów ciała? Dlaczego nie zawsze chodzi o rozluźnienie mięśnia masażem, gdy odczuw

Kinezjologia jako wsparcie leczenia

Kinezjologia nie leczy, nie zastępuje psychoterapii, nie zastępuje leków i nie jest sposobem na wróżenie ani odkrywanie wiedzy tajemnej. Test mięśniowy jest potężnym sprzymierzeńcem w powrocie do zdro

W czym kinezjologia pomaga?

Kinezjologia, ze względu na szeroki zakres swoich działań, może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów i dolegliwości. Zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny chińskiej metoda badania tętna, w połączeniu z t

Comments


bottom of page