top of page

W czym kinezjologia pomaga?Kinezjologia, ze względu na szeroki zakres swoich działań, może pomóc w rozwiązaniu wielu problemów i dolegliwości.


Zaczerpnięta z tradycyjnej medycyny chińskiej metoda badania tętna, w połączeniu z testem mięśniowym, precyzyjnie potrafi określić źródło bólu, którego nie udało się pozbyć przy użyciu konwencjonalnych metod. Jeśli taki ból ma podłoże na poziomie przepływu energii, jednokrotne użycie jej przynosi odczuwalne efekty zmniejszenia, a w niektórych przypadkach całkowite pozbycie się bólu.


Metoda stymulacji punktów neurolimfatycznych bardzo skutecznie poprawia funkcjonowanie narządów, umożliwiając im oczyszczenie z nagromadzonych toksyn.

Jest to także skuteczna metoda służąca zbalansowaniu napięcia mięśniowego dla odpowiadających narządom mięśniom wskaźnikowym, szczególnie gdy napięcie powraca i jest trudne w rozluźnieniu.


Metoda uwalniania stresu emocjonalnego jest przydatna, gdy mamy przed sobą stresujące wydarzenie, które nie pozwala nam się zrelaksować i w spokoju przygotować, na przykład do egzaminu, lub gdy takie wydarzenie jest już za nami, lecz dalej czujemy stres, gdy tylko o nim pomyślimy.


Uwalnianie emocji podświadomych umożliwia nam zmianę wzorca, według którego działamy, nawet o tym nie wiedząc.

Pomaga też zrozumieć część zachowań automatycznych, nawyków, a nawet dolegliwości fizycznych.

Jest to wspaniałe wsparcie w rozwoju i terapii.


Kinezjologiczna praca z celem to celowana sesja służąca nie tylko zbalansowaniu podejścia, podświadomych i nieświadomych programów i przekonań, oraz auto-sabotażu w drodze do tego, czego chcemy i potrzebujemy, ale również precyzyjnego określenia, co to tak naprawdę jest.

Bardzo często to, co wydaje się nam potrzebne i niezbędne, okazuje się być w rzeczywistości pewnego rodzaju kompensacją tego, co mamy już głęboko w sobie, i potrzebujemy jedynie umożliwić naszej świadomości dostęp do tych zasobów.


Praca celowana jest też wspaniałym narzędziem do odblokowania mechanizmów regeneracji w najróżniejszych schorzeniach i dolegliwościach.

Balansując procesy wytwarzania energii, przyswajania wody, przetwarzania tlenu i glukozy dla danego narządu, wyjątkowo wspieramy jego wydajność.


Praca z formatami dla struktur mózgu natomiast daje nam dostęp do usuwania niepotrzebnych informacji, myśli i emocji, które zalegając utrudniają korzystanie z pełni możliwości umysłu.


Oprócz typowych sesji kinezjologii energetycznej zapraszamy również do skorzystania z sesji metodą R.E.S.E.T.® (Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular joint).


Jest to niezwykle efektywna, delikatna i nieinwazyjna metoda energetycznego rozluźniania mięśni stawu skroniowo-żuchwowego.


Ten zabieg daje szczególne korzyści w przypadkach takich jak:


- Zmęczenie chroniczne

- Napięte mięśnie

- Problemy z koncentracją

- Trudności w nauce

- Bóle głowy, karku, barków i krzyża

- Bóle miednicy, kolan, stawu skokowego i stopy

- Szczęka "strzelająca"

- Szumy w uszach

- Problemy trawienne

- Problemy z pęcherzem i nocne moczenie

- Uwolnienie od starych, podświadomych emocji

- Problemy po ekstrakcji zęba i po zabiegach ortodontycznych

- Zgrzytanie zębami

- Harmonizacja systemu meridianów

- Poprawa asymilacji wody.


20 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page